Michał Rudaś (ur. 1981 roku w Warszawie) – polski piosenkarz muzyki pop, raga, etno i soul. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV., założyciel i właściciel wytwórni muzycznej Atma Music.W 2000 rozpoczął naukę na wydziale wokalnym Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, którą ukończył cztery lata później. Zwieńczeniem nauki był spektakl muzyczny w reżyserii Artura Barcisia, którego premiera odbyła się w stołecznym Teatrze Ateneum.

W latach 2000-2005 był chórzystą zespołu gospel Trzecia Godzina Dnia. W 2001 wziął udział w jednym z odcinków programu Szansa na sukces, w którym gościem był Piotr Szczepanik,. W 2002 zagrał w musicalu Kwiaty we włosach w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego. W tym samym roku zaczął współpracę z Teatrem Muzycznym „Roma”, w którym występował w spektaklach: Grease, Koty i Miss Saigon  oraz w musicalu Chicago wystawianym w stołecznym Teatrze Komedia.

Latem 2004 poznał dyrygenta Adama Sztabę, który zaprosił go do śpiewania  w programie Moja krew emitowanego na kanale TVN. W tym samym czasie zaczął też pracę wokalną w teleturnieju Jaka to melodia? w TVP1 jako członek zespołu wokalnego Zygmunta Kukli, gdzie występował do czerwca 2009. Wiosną 2005 został solistą zespołu wokalnego w programie Taniec z gwiazdami (TVN). W latach 2005-06 użyczał swojego głosu w kilkudziesięciu animowanych produkcjach filmowych m.in.: Tarzan 2 (2005), Księżniczka na ziarnku grochu (2005) czy Mój brat niedźwiedź 2 (2006). Zaśpiewał też piosenkę do animowanego serialu Legenda Nezha.

Klasycznego śpiewu indyjskiego (raga) uczył się u Anupa Misry, wykładowcy Sanskrit University w Varanasi. Nauka i podróże do Indii stały się dla niego inspiracją do nagrania debiutanckiego albumu zatytułowanego Shuruvath, w tym samym rokuwystąpił z piosenką „Wracaj już” w koncercie Trendy w ramach festiwalu TOPtrendy 2009 organizowanego w Operze Leśnej w Sopocie, zdobywając wówczas „Nagrodę jury” i zadebiutował jako solista musicalowego przedstawienia Notre-Dame, wystawianego w Sali Kongresowej w Warszawie, a później m.in. w Hali Gdyni.

2013 premierę miała jego druga płyta studyjna, zatytułowana Changing.  Tego samego roku premierę miał projekt muzyczny United States of Beta, w którym wziął udział i odbył się inauguracyjny koncert zespołu, który został zagrany w ramach 55. festiwalu Jazz Jamboree. Wtedy też ukazała się płyta studyjna zespołu, zatytułowana Poles Jazz the World, na potrzeby której piosenkarz nagrał utwory „Calling” i „Weather the Storm”.Wiosną 2014 jako wokalista Orkiestry Tomka Szymusia po dwuletniej przerwie wrócił do współpracy z programem Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami emitowanym od tamtej pory w telewizji Polsat. Jesienią wziął udział w czwartej edycji programu The Voice of Poland.

W maju 2015 roku został współtwórcą oraz jednym z dwóch wokalistów zespołu Lelek, w skład którego weszli także Kamil Rogiński, Maciej Szajkowski, Jakub Koźba, Piotr Stefański i Patryk Kraśniewski..W lutym 2016 roku premierę miała nowa EP-ka Rudasia, zatytułowana Wieloryby i syreny.. Minialbum promowany był przez single „Wieloryby i syreny”, „Raj song” i „Kołysanka dla wojownika”. W marcu ukazała się debiutancka płyta studyjna formacji Lelek, zatytułowana Brzask Bogów inspirowana kulturą prasłowiańską.

Od 3 września do 19 listopada 2016 roku Michał Rudaś brał udział w szóstej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo w telewizji Polsat.

Strona wykorzystuje pliki cookies.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem